Baleen Eyewear

Europejskie rzemiosło

Czerpiemy z najlepszych doświadczeń i tradycji europejskiego rzemiosła - pionierów przemysłu okularowego na świecie. Wszystkie komponenty pochodzą od czołowych włoskich producentów, a okulary są produkowane i ręcznie wykańczane we francuskiej manufakturze. Nasze wyjątkowe etui powstają w rękach polskich mistrzów kaletnictwa.

Zrównoważona produkcja

Jesteśmy dumni, że każda para okularów Baleen zaprojektowana jest z myślą o zrównoważonej produkcji, funkcjonalności i trwałości. Kierujemy się zasadą jakości, a nie ilości, ograniczając się do produkcji regionalnej.

Transparentność łańcucha dostaw

Chcemy być transparentnym producentem dla świadomych konsumentów, dlatego jasno komunikujemy pochodzenie naszych materiałów, doceniając ich wkład w jakość naszego produktu.

Oprawki z acetatu - Mazzucchelli

Acetat celulozy jest bio plastikiem pochodzącym z celulozy i kamfory, które są składnikami pochodzenia roślinnego. W rzeczywistości celuloza zastąpiła skorupę żółwia, fiszbin, róg i wszelkie inne kości zwierzęce z produkcji okularów, odtwarzając jednocześnie ich naturalne działanie. W ostatnich latach Mazzucchelli poprawił efektywność energetyczną swojej produkcji, znacznie zmniejszając ilość odpadów i zmniejszając emisję dwutlenku węgla.

Szkła - Divel Italia

Soczewki włoskiej marki Divel Italia zapewniają ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB. Posiadają dodatkowo powłokę antyrefleksyjną. W połowie lat 70. firma Divel stała się jednym z pierwszych europejskich producentów, którzy nabyli prawa i technologię do produkcji organicznych soczewek plastikowych CR39.

Metalowe elementy - Visottica Comotec

Metalowe elementy pochodzą od wiodącego światowego producenta. Posiadają unikatowy wzór Baleen, zaprojektowany przez nas z myślą o precyzyjnym wykończeniu oprawek.

Ściereczka Baleen

Ściereczki Baleen produkowane są w Europie i wykonane z organicznej mikrofibry, posiadającej certyfikaty Oeko-tex Standard 100 - tj. wolne od substancji szkodliwych dla zdrowia.

Etui - Malton & Kielman

Każde etui Baleen powstaje w rękach kaletnika przez około 3,5 godziny. Szyte jest z najlepszych, włoskich skór przy minimalnym zużyciu materiału. Uniwersalny design naszego etui sprawdza się dla okularów każdej wielkości zachowując niewielkie gabaryty. Udało nam się stworzyć ekskluzywny, funkcjonalny, trwały przedmiot o gwarantowanej jakości.

Dołącz do listy oczekujących Poinformujemy Cię, gdy produkt pojawi się w magazynie. Podaj poniżej swój poprawny adres e-mail.